Metal Kaplama Uygulamaları


BOYALI SAÇ KAPLAMA

Galvanik kaplama nedir Galvanizleme çeliğin 50- 55 derecede erimiş çinko ile kaplanması işlemidir.

İçine daldırılan çinkonun demir ile güçlü bağlar oluşturarak üç fazlı bir tabaka oluşturmasıdır.

Galvaniz sac özellikleri Uzun ömürlüdür, çinko kaplama katlama veya diğer işlemler sırasında dökülmez.

Kolay lehimlenir ve kolay boyanır. Sıvama ve derin çekme için uygundur. yangına dayanıklıdır. Ekonomik ve pratiktir. Her türlü dış etkenlere karşı dayanıklıdır.

ISITMA BORUSU BACA

Bina içindeki soba,şömine vb. dumanların tahliyesi için tasarlanmış bir sistemdir.@ ve 0 çatılarda hiçbir değişiklik yapılmadan kullanılabilen pirinç bacalar 0* 0 cm hacme sahiptir. Çerçevenin alt kısmında adet pirinç levha hazırlanır ve ölçüleri alınır. Profiline uygun dörtlü karolar izolasyonsuz döşenir, estetik ve fonksiyonel bir baca çözümüdür. HAVA DEĞİŞTİRME KANALI 12 cm çapında geçiş tuğlası üzerine döşenen bitmiş prefabrik ürünlerdir. Çatınızda estetik ve işlevseldir. Klasik bacucu Farklı boyutlardaki baca uçları tüm radyal bacalara kolayca takılır.

BAKIR SIRT KAPLAMA

Çatı kaplama sistemlerinin sağlamlığını, ısı, ses ve  yangın emniyetini klips sistemi ile birleştiren kaplama malzemeleri ile uyumlu fonksiyonel ve estetik bir sistemdir

TİTANYUM ÇİNKO KNETE UYGULAMA

Titanyum çinko kaplama modern yapıların önemli bir parçasıdır ve aynı zamanda tarihi yapılara da hayat vermektedir. Titanyum çinko kaplama, çevre dostu olması ve  iklim koşullarına bağlı olarak 80-100 yıllık hizmet ömrü nedeniyle inşaat sektöründe çatı kaplama ürünleri arasında ilk sırada yer almaktadır. Yüzeyin patinası sayesinde titanyum çinko  çizikler bile kendiliğinden kapanır. Bakım gerektirmediği için güven ve rahatlık ön plandadır. Pek çok uygulama tekniği vardır, ancak en popüler olanları klasik, tek dikiş, çift dikiş, damgalama, daldırmalı baskı, kaplamalı arduvazdır.

TİTANYUM ÇİNKO TEKNİK ÖZELLİKLER

Ürünün elektroliti yüzde 0,995 saf çinkodur. Bu alaşıma belirli bir miktarda bakır ve titanyum eklenmiştir. RHEINZINK -CLASSIC AND PREPATINA tabakasının renginin belirlenmesinde, karışımın konsantrasyonu ve malzemenin teknik özellikleri gibi faktörler önemli bir faktördür.