ÇATI TAVAN ISI YALITIM

Çatılar, yüksek sıcaklıklara, soğuk, yağışlı ve kuru havalara, fırtınalı ve kış şartlarına dayanması ve birkaç yıl sağlıklı kalması gereken, yapısal olarak dış etkenlere açık bir kısımdır.

Poliüretan sprey (poliüretan köpük), diğer ısı yalıtım malzemelerine polistiren köpük, cam yünü, taş yünü, yalıtım kıyasla 0,017 ısı iletkenlik katsayısı ile en iyi yalıtım malzemesidir.

Enerji maliyetlerinin arttığı günümüzde, Sprayx sprey poliüretan köpük uygulaması, kapalı hücre yapısı sayesinde, eski ve yetersiz yalıtımlı bir çatıyı yeniden inşa etmeye gerek kalmadan, ısı yalıtım özellikleriyle benzersiz çatı yalıtımı ve konforu sunmaktadır.

Mevcut evlerin çatı kirişleri genellikle sadece 10-1 cm kalınlığında olduğundan, kirişlerin arasına sıradan malzemelerle yayılan ısı yalıtım uygulamaları, hem montaj yöntemini hem de modern ısı yalıtım ihtiyaçlarını karşılamaya yeterli olmamaktadır.

Poliüretan Sprey poliüretan köpük malzemesi çok düşük ısı iletkenliği ve yüksek ısı yalıtım kapasitesi ve küçük kalınlığı, çatı alanlarında hem zaman hem de para olarak pahalı olan ısı yalıtım uygulamalarına olanak sağlar.

Püskürtülen poliüretan köpük, ahşap tavan kirişleri arasına veya beton zemin üzerine özel püskürtme tabancası ile kesme ve montaj zahmetine gerek kalmadan yüksek basınçta püskürtülür.

Bu sayede sıradan yalıtım malzemeleri döşenirken oluşan enerji tüketen derzler olmadan yüksek ısı tutma ve hermetik poliüretan köpük yalıtım tabakası elde edilir. hava geçişini engeller. su ve ses yalıtımı sağlar. böcek, haşere barındırmaz ve antibakteriyeldir. su ile temas ettiğinde bozulmaz, çürümez ve kokmaz. ısı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar. Her türlü açık ve kapalı çatılarda ve yenilenmiş çatılarda kullanılabilir.

Apartmanlar, işyerleri ve endüstriyel yapılar için sağlıklı, çevreci ve konforlu yaşam için ideal çözümler sunar.